Poradíme Vám?

Tu je krátky prehľad najčastejších otázok

Prenájom plošín

Čo by ste mali vedieť, predtým ako si objednate plošinu

Pri zvažovaní výškových prác,treba dbať na svoju bezpečnosť.Plošina je ideálne riešenie ako rýchlo,v pohodlí a v bezpečí vykonáte svoje výškové práce/orezovanie stromov,oprava striech a okapových systémov,natieranie fasád a iné/.Nepreceňujte svoje schopnosti.Skôr než nás oslovíte,mali by ste si miesto pre prenájom plošiny obhliadnuť,aby ste mali dostatočný pracovný priestor,šírku vstupného otvoru/v prípade hál a budov/,bočné dosahy plošín su len 4,5 až 6m.V oblasti prenájmu plošiny je potrebné mať prívod elektrickej sieťe 230V/resp.elektrocentrála aspoň 4,5kW/.Prevýšenie terénu by nemalo byť viac ako 30 stupňov.Pred prenájmom dbajte aj na poveternostné podmienky ako sú dážd,silný vietor,sneženie pri ktorých sa neodporúča používať plošinu!

Cena prenájmov plošín závisí od dlžky doby prenájmu.
Základné ceny bez DPH sú od 100€/deň (INREKA IP 9-2 a 120€ /INREKA IP 14-3/
Od 3 a viac dní sú ceny za prenájom od 10% do 50% nižšie podľa dohody.Odporúčame si plošinu zarezervovať min 1 týždeň vopred telefonicky alebo mailom.Pri prenájme Vás zaškolíme na prevádzku plošiny,alebo vam poskytneme obsluhu za dohodnutu cenu.Pri prenájme je nutné uzatvoriť zmluvu o nájme/potrebný občiansky preukaz/ a zaplatiť zálohovú platbu v hotovosti podľa dohody/podľa dlžky prenájmu/.

Ak nemáte vlastne auto s ťažným zariadením,vieme pre Vás zabezpečiť aj dovoz plošiny.V rámci Popradu - 10€ bez DPH/prívoz aj odvoz/ mimo Popradu - podľa km. /dohoda/

Otázky farby laky

Najčastejšie kladené otázky

Vypočítajte obsah natieranej plochy (= dĺžka x šírka). Výdatnosť farby je uvedená na štítku plechovky. Alebo môžte použiť na výpočet farby našu webovú stránku. Majte na mysli aj počet farebných vrstiev.

Štetce a valčeky, použité na vodouriediteľné farby, umyte s vodou a mydlom. Počas prestávok v práci ich môžete vložiť do igelitovej tašky, aby nestvrdli. Všetky nástroje používané na alkydové laky, alkydové farby a ochranné prostriedky na drevo, by mali byť namočené vo vode medzi jednotlivými etapami práce. Pred začatím natierania náradie osušte. Po natieraní ich najskôr očistite lakovým benzínom a až potom mydlom a vodou. Nevylievajte lakový benzín do kanalizačnej siete. Môžete ho použiť pre ďalšie čistenie. Zvyšky farby, ktoré ostanú na dne nádoby, v ktorej ste čistili náradie, oddeľte a nádobu dolejte novým lakovým benzínom. Usadeniny na dne nechajte zaschnuť, takto s nimi môžete nakladať ako s ostatným komunálnym odpadom.

Alkydové farby a iné rozpúšťadlové produkty sa obyčajne riedia pred aplikáciou prvého náteru. Na etikete produktu nájdete informácie o tom, s čím produkt riediť a koľko - akrylátové latexové farby sa obyčajne neriedia. Avšak, ak chcete farbu pred prvou aplikáciou riediť, pridajte do nej 5% až 10% vody.

Ak farba ešte nie je úplne suchá, je možné ju odstrániť pomocou vhodného riedidla (voda, lakový benzín a pod). Akonáhle farba zaschne, je prakticky nemožné odstrániť škvrny bez poškodenia tkaniny, farbu len jemne zoškrabte.

Nenášli ste odpoveď? Kontaktujte nás